Aktuálně M-MOOS spol., s r.o.

KSK Precise motion nás oslovilo s požadavkem na efektivní a přesné broušení distančních kroužků. Zástupci našeho tradičního výrobce kuličkových šroubů měli o stroji a jeho vybavení jasno. Ten první impuls přišel na veletrhu MSV Brno v roce 2017, kde jsme vystavovali rotační brusku PSRC 600S. Podle slov technického ředitele tento stroj naplňoval představy a započaté modernizaci strojového praku uvnitř KSK. Broušením 10 vzorových obrobků ve firmě PROTH byl naplněn předpoklad, že tato bruska vyhovuje požadovaným přesnostem. Přesnost broušení je zaručena uložením pracovního stolu na hydrostatických ložiskách. Tato konstrukce zaručuje opakovanou přesnost 0,0015 mm. Na brusce je nový systém s 12" dotekovou obrazovkou. Bruska umožňuje automatické broušení a orovnání kotouče v automatickém cyklu.

Broušení distančních kroužků v KSK Precise motion            02/2021

Potřebujeme nahradit naši stávající frézku FGS 50 NCP a musí jít o nový stroj, znělo z úst vedoucího zkušebny Liberty Ostrava. Frézka korejské firmy Kiheung Point U3 s pravoúhlým řídícím systémem Heidenhain 128 zvítězila mezi konkurenty z Taiwanu. Hlavním hodnotícím parametrem byla sice cena, ale technologické nároky při obrábění vyžadovali masivní konstrukci stroje a frézovací hlavy.

 

Součásti dodávky byl hydraulický systém upínání obrobku. Ten byl kompletně vyroben a namontován ve firmě M-MOOS. Tím naše práce na zakázce neskončila. Bylo nutné přehrát a upravit veškeré programy, tak aby obsluha mohla ihned po zaškolení obrábět.

Frezování trhacích vzorků  Liberty Ostrava a.s                  02/2021

Dokončuje 2 velké stroje BPV 800 a WHM 130                  01/2020

 

Strojírenský průmysl, zejména pak jeho hlavní segment spojený s výrobou automobilů, byl celosvětově v roce 2019 v útlumu. Tento dlouho očekávaný pokles nás naštěstí minul. Rok 2019 nám přinesl několik zakázek na modernizaci velkých strojů a Novém roce 2020 musíme hodně máknout, abychom snížili zpoždění ve výrobě, způsobené přetlakem zakázek velkých rozsahů,.

 

BPV 800 je opakovaná výroba pro firmu Refractories. Zahrnuje kompletní GO stroje a instalaci řídícího systému X-solution. Kloubí se tak jedinečnost a tuhost staré segmentové brusky s moderním řídícím systém pro brousící stroje. V lednu jsme tomuto zákazníkovi předali stroj s v únoru bude instalován u zákazníka.

 

Souběžně pracujeme i na modernizaci horizontální vyvrtávačce WHN 100 NC, které je rovněž vybavena jednoduchou verzí našeho řídícího systému X-Solution komunikující s odměřováním Newall a rotačním snímašep polohy B- osy, tedy otočného stolu. Stroj je zakoupen především na jednoduché hrubovací operace a silové obrábění, takže zákazník nepožadoval vyšší stupeň řízení. Stroj právě prochází posledním testováním. Následovat bude demontáž a zprovoznění u zákazníka zahrnující i test obrábění.

 

 

Dokončujeme BP 1020  s paletovou výměnou                  01/2020

Finišujeme z technicky nejnáročnějších zakázkou v historii. Dodávka plně automatické brusky BP-1020 s automatickou výměnou palet v sobě zahrnuje kompletní řešení na broušení 9 typově různorodých obrobků s poměrně, které je nutno pomocí přípravků upnout na magnet a zachovat přesnost při 3-směnném provozu.

 

Jelikož obrobkem, jsou lisované součásti z plechu jde o poměrně technologicky náročnou zakázku. Všichni co jsou zapojení se sice zapotí a emoce někdy pracují, ale dle průběžných přejímek zvládáme tuto zakázku po technické stránce na výbornou.

 

Po finální přejímce zbývá několik drobných úprav. V únoru tento stroj zprovozníme u zákazníka

Prodejem 2 ks BHU jsme uvedlina trh další CNC brusky 12/2019

Prodejní bilance rovinných brusek za necelé 3 roky nám jasně ukázala co zákazník nejvíce ocení. Někdo sází na dobře vypadající E-SHOP a dobře fungující marketing ukrývající hlavní rysy stroje. My jsme zvolil naprostou otevřenost, jak v komunikaci, tak i v původu stroje, kde jsme vsadili vše na jednu kartu: na spolupráci s prověřenými taiwanskými partnery. Finální produkt vždy zahrnuje nákup litinových skeletů a jiných podskupin stroje na Taiwanu. Přičemž veškeré opotřebitelné dílny musí být hlavně z ČR nebo EU, tak aby byli pro naše zákázniky snadno dostupné. V ČR probíhá kompletní montáž a vývoj našeho řídícího systému X-Solution, který je otevřen pro zákaznická makra na míru zákazníkovi.

Stejný koncept jsme použili o 2 prodaných hrotových brusek, která jsme uvedli na konci roku 2019

 

Po 3 letech od uvedení na trh, došlo k totální přestavbě rovinných brusek s křížovým stolem. Byl zanechán pouze jeden masivní litinový skelet. Velikost pracovního stolu 400x800 mm odpovídá typy BP-4080. Zákazník si tak pouze volí velikost magnetické desky.

 

Došlo i na úpravu rozhraní řídícího systému X-Solution,který je nyní komfortnější pro tvorbu programů na tvorové broušení a orovnání. Bruska dostala nové krytování, které zabraňuje rozstřiku kapaliny do okolí,což se stávalo u dřívější základní verze.

 

Dvě takto upravené brusky už mají své zákazníky V ČR a Polsku

BP-4080 v novém kabátě do ČR a do Polska                      10/2019

Páčení přilnutého obrobku k magnetu, tak aby nebyl poškozen zrcadlový povrch již obroušené plochy , je běžná rutina pro každého brusiče. Každý má to nějaký svůj zlepšovák, své kung-fu a někdy to drží tak, že se zvedá celý pracovní stůl.

 

Tuto problematiku známe dobře a snažíme se ji eliminovat pomocí pneumatického ofuku, který integrován v magnetické desce. Bruska BP-60120 pro firmu KPK Kovo byla první, která tuto novou technologii adaptovala.

 

Po pozitivních reakcích jsme tento " zlepšovák" zahrnuli do naši nabídky pro všechny typy brusek

BP-60120 s novým typem magnetu, pneumatický ofuk      6/2018

Zadání této zakázky: automatické broušení prizmatického vedení s přesností 0,002 mm .

 

S odstupem času, se dá říci, že tohle zadaní firmy Soma Lanškroun tak trošku odradilo světové konkurenty nebo do něj nevložili mnoho úsilí. Tento projekt měl pro nás mezníkoví charakter. Naplno prověřil, zda započatá cesta a koncepce je smyslu plná a zda jsme na ni připraveni

 

Při podpisu smlouvy, kdy nás Majitel firmy Soma Lanškroun uvítal slovy  " Jsem rád, že můžu přivítat českého výrobce" , jsme byli utvrzeni, že to co děláme má smysl.

 

BP-1020 s dvěma vřeteníky, kdy jeden je vybaven otočným mechanismem s přesností 0,001", prošla zatěžkávací zkouškou a přejímací testy u zákazníka dopadli na jedničku a stroj byl v prosinci 2018 předán do užívání

BP-1020 broušení s přesností 2 um pro SOMA Lanškroun 12/2018